NEPRERUŠENO! Všetky objednávkdy okamžite expedujeme!
Menu

Produkty z oficiálnej
slovenskej distribúcie

HOTLINE 8 - 18 hod.
0948 911 777

Menu

Viete, aký je rozdiel medzi BioCool a BioFresh?

Premýšľate o kúpe chladničky LIEBHERR a stále vám nie je jasné, aký rozdiel je medzi technológiami BioCool a BioFresh? Aké prinášajú výhody pri uchovávaní potravín? V tom prípade je tento článok priamo pre vás.

 

BioCool: viac než len klasický šuplík na zeleninu

Trvanlivosť potravín nie je určená iba ich čerstvosťou, ale tiež teplotou a vlhkosťou miesta, v ktorom sú uskladnené. Čím viac vody potraviny obsahujú, tým viac vlhkosti potrebujú na zachovanie svojej čerstvosti. V tradičnom šuplíku na zeleninu kolíše teplota medzi 8 až 10 °C a vlhkosť závisí od teploty vnútri chladničky.

V šuplíku BioCool sa priemerná teplota pohybuje okolo 3 °C, čo znamená lepšie uchovanie vitamínov a čerstvosti potravín. Zároveň sa pri tejto nižšej teplote spomaľuje rast mikroorganizmov. Vďaka technológii BioCool tak môžete uchovať ovocie a zeleninu až dvakrát dlhšie v porovnaní s klasickým šuplíkom!

Na šuplíku BioCool nájdete ikony vodných kvapiek umiestnené nad posuvníkom, ktoré symbolizujú úroveň vlhkosti vnútri šuplíku. Pomocou posuvníka ju môžete nastaviť tak, aby bola vhodná pre potraviny uložené vnútri.

Liebherr BioCool

 

BioFresh: dlhodobá konzervácia potravín

Šuplíky BioFresh všeobecne pracujú na rovnakom princípe ako BioCool – teda dlhším uchovávaním potravín znížením teploty. Posuvníky DrySafe a HydroSafe vám umožňujú regulovať úroveň vlhkosti medzi 65 % a 95 %. Priehradka DrySafe je určená na mäso, ryby a mliečne výrobky, HydroSafe pre väčšinu druhov ovocia a zeleniny.

BioFresh je ešte efektívnejší než šuplíky BioCool. Je úplne nezávislý od zvyšku chladničky a skladá sa z 2 až 3 šuplíkov podľa veľkosti spotrebiča. Vnútorná teplota v BioFresh zóne kolíše medzi 0,7 a 1 °C, čo nielen zachováva čerstvosť potravín a vitamíny, ale tiež chuť a textúru jedla. Výsledky sú ohromujúce!

Oficiálna aplikácia BioFresh, dostupná na Google Play a Apple AppStore, vám pomôže určiť, aké nastavenia použiť na širokú škálu potravín a tiež vám povie, akú maximálnu trvanlivosť môžete očakávať!

Šuplíky BioFresh sú osadené teleskopickými koľajnicami pre jednoduchšie otváranie.

 

Aký je rozdiel medzi BioCool a BioFresh?

Rozdiel medzi BioCool a BioFresh spočíva predovšetkým v ich účele a funkciách. BioCool je navrhnutý na uchovávanie ovocia a zeleniny pri optimálnej teplote a vlhkosti, čo predlžuje ich trvanlivosť a udržuje ich čerstvé dlhšie než klasické šuplíky na zeleninu. BioFresh je pokročilejší systém, ktorý umožňuje dlhodobú konzerváciu rôznych druhov potravín, vrátane mäsa, rýb, mliečnych výrobkov a rôznych druhov ovocia a zeleniny. Táto zóna je úplne nezávislá od zvyšku chladničky a umožňuje precíznu kontrolu teploty a vlhkosti pre rôzne druhy potravín.