NEPRERUŠENO! Všetky objednávkdy okamžite expedujeme!
Menu

Produkty z oficiálnej
slovenskej distribúcie

HOTLINE Po - Pá: 8 - 18 hod
0948 911 777

Menu

BioFresh a BioFresh+, LIEBHERR

Pozrite sa na video, kde Vám vysvetlíme, ako funguje a čo Vám prináša technológia BioFreshBioFresh+

 

Niekoľko slov o BioFresh  a BioFresh+ :

BioFresh  a BioFresh + je technológia Liebherr, ktorá výrazne predlžuje trvanlivosť čerstvých potravín, zachováva chuť a vitamíny, čo dokazujú výskumy hneď dvoch renomovaných výskumných centier (Kompetentné centrum pre ovocinárstvo Bodense – KOB a Spolkový výskumný ústav pre výživu – BFE). Chladnička vybavená touto funkciou obsahuje niekoľko zásuviek (najčastejšie dve), umiestnených na guľkových výsuvoch, v ktorých sú vytvorené ideálne podmienky na skladovanie čerstvých potravín. Pri teplote tesne nad 0 °C a ideálnej vlhkosti si potraviny zachovávajú svoju kvalitu, vzhľad a vitamíny trikrát dlhšie ako v bežnej chladiacej časti chladničky.

Technológia BioFresh a BioFresh+ umožňuje nastavenie podmienok na mieru. BioFresh zóna je nastavená buď ako DrySafe - s nižšou vlhkosťou vzduchu, je ideálna na skladovanie mliečnych produktov, mäsa a rýb, alebo HydroSafe - s vyššou vlhkosťou vzduchu, čo je ideálne na uskladnenie ovocia a zeleniny.

Vďaka presnej elektronike je teplota udržovaná tesne nad 0 °C (u technológie  BioFresh+ tiež -2 °C pre skladovanie rýb a +6 °C pre skladovanie exotického ovocia), čo je veľmi dôležité pre funkčnosť celého systému. Pokiaľ by totiž teplota klesla na alebo pod 0 °C, došlo by k poškodeniu, prípadne k zničeniu potravín (okrem rýb a morských plodov viď. nastavenie BioFresh + na teplotu -2 °C pre tento druh potravín).

Dodávka vlhkosti je zabezpečená pomocou ventilátora, ktorý je umiestnený v hornej časti chladničky. Nasáva vzduch a ženie ho dvojitou zadnou stenou chladničky, kde je umiestnený výparník, na ktorom vlhkosť kondenzuje a odkiaľ je týmto prúdiacim vzduchom odvádzaná do BioFresh zásuviek. Druhotným pozitívnym efektom tohto riešenia je, že vďaka dvojitej zadnej stene nedochádza k roseniu a namŕzaniu vnútornej zadnej steny chladničky, teda nehrozí zamŕzanie či zamokrenie potravín, ktoré sú o túto stenu opreté (čo už najskôr každý z nás u bežnej chladničky niekedy zažil).

Technológia BioFresh a BioFresh+ od Liebherr v konečnom dôsledku šetrí nielen Vašu peňaženku, ale i prírodu, pretože znižuje plytvanie s potravinami.

 

Tabuľka predĺžena trvanlivosti pri použití technológie Biofresh a BioFresh+ na stiahnutie tu.

 

 

Pozrite sa na našu ponuku spotrebičov s technológiou BioFresh: