NEPRERUŠENO! Všetky objednávkdy okamžite expedujeme!
Menu

Produkty z oficiálnej
slovenskej distribúcie

HOTLINE Po - Pá: 8 - 18 hod
0948 911 777

Menu

Výhody chladničiek Liebherr

Svieže jedlo, rozmanité a bohaté na vitamíny - to je najlepší recept pre modernú zdravú kuchyňu. Čím čerstvejšie jedlo, tým cennejšie pre zdravie. Patentovaný systém Liebherr BioFresh ponúka ideálnu klímu pre uskladnenie Vašich potravín tak, aby zostali dlhšie čerstvé a tak prispievali k zdravej strave.

Teplota je udržiavaná tesne nad bodom mrazu, aby bolo jedlo uchránené pred mrazom. Tiež je tu ideálna vlhkosť. Ovocie, zelenina, mäso, a ryby si udržia svoje vitamíny a minerály, delikátnu chuť a atraktívny vzhľad trikrát dlhšie ako v bežnej chladničke.

Vo vybraných chladničkách s mrazničkou Liebherr sú zásuvky BioFresh, čiže oddelené chladiace priehradky. V priestore DrySafe je nízka vlhkosť vzduchu. To je ideálne pre ukladanie mäsa, rýb a mliečnych výrobkov, ktoré by mali byť vždy vzduchotesne zabalené. Pri nízkej teplote a vlhkosti vzduchu sa totiž zníži činnosť mikroorganizmov, ktoré napomáhajú kazeniu potravín. Vďaka tomu potraviny dlhšie čerstvé. Tiež je tu vhodné skladovať ryby. Čerstvé ryby sú pre ľudské telo veľmi prospešné - obsahujú proteíny, jód a železo. Niektoré obsahujú tiež málo tuku, napr platesa či treska. Obsahujú iba 1% tuku a bohaté na všetky esenciálne aminokyseliny - základné stavebné jednotky života. Bunková štruktúra v rybách a iných morských plodoch je obzvlášť náchylná k mikrobiologickým procesom rozkladu, preto je ich skladovanie pri nízkej teplote a vlhkosti nesmierne dôležité.

V oblasti HydroSafe je naopak vlhkosť vysoká, je ideálne skladovať tu nezabalené ovocie a zeleninu. Čerstvé ovocie je ideálnym zdrojom vitamínov a minerálov. Jeho prínos pre zdravie sa však znižuje procesom zrenia. Najlepší spôsob, ako účinne spomaliť zrenie a znížiť stratu chuti spôsobenú vysušením, je uložiť ovocie v teplote tesne nad bodom mrazu a vo vysokej vlhkosti. Zelenina nám ponúka okrem vitamínov, minerálov a sacharidov tiež celú škálu sekundárnych rastlinných látok. Tie pomáhajú budovať obranyschopnosť nášho organizmu a majú priaznivý vplyv na náš obehový systém. Uskladnite aj zeleninu v BioFresh priestore s vysokou vlhkosťou a zaistite tak jej dlhotrvajúcu čerstvosť!

Chladničky v podstate podporujú zdravie a wellness štýl vďaka udržaniu životne dôležitých minerálov a vitamínov v potravinách. Tie zostávajú trikrát dlhšie čerstvé ako pri tradičnom chladení. Technológia BioFresh Liebherr zaručuje perfektnú čerstvosť u všetkých druhov potravín!