NEPRERUŠENO! Všetky objednávkdy okamžite expedujeme!
Menu

Produkty z oficiálnej
slovenskej distribúcie

HOTLINE Po - Pá: 8 - 18 hod
0948 911 777

Menu

Viete, ako dodatočne znížiť spotrebu energie vašej chladničky?

Napriek tomu, že chladničky a mrazničky LIEBHERR sú energeticky účinné, nasledujúce tipy vám pomôžu spotrebu energie ešte viacej znížiť. Ide o jednoduché a praktické rady, ktoré zvládne naozaj každý.

1/ Pred vložením do chladničky alebo mrazničky nechajte horúce jedlo vychladnúť na izbovú teplotu.

2/ Ak chcete rozmraziť mrazené jedlá alebo prílohy na ďalší deň, urobte to v chladničke. Rozmrazovanie potravín funguje ako studený zásobník, ktorý do chladničky vydáva chlad, čo znamená, že spotrebič bude mať v tom prípade menšiu spotrebu elektriny.

3/ Často používané predmety ukladajte na prednú stranu spotrebiča, aby ste k nim mali rýchly prístup.

4/ Pokiaľ máte deti, ktoré pravidelne hľadajú desiatu alebo nápoje, ukladajte ich do úrovne očí. Pomôže to zabrániť plytvaniu energiou.

5/ Vždy rozbaľte papierové položky (napríklad šunku), nakoľko ide o izolant. Šunku radšej umiestnite do plastovej nádoby alebo zabaľte do fólie.

6/ Potraviny uchovávajte v uzatvorených nádobách – nekryté potraviny vylučujú vlhkosť a tým pádom je potrebné viac energie na dosiahnutie požadovaného nastavenia, zároveň to môže zabrániť tvorbe námrazy.

7/ Vždy zabezpečte dobré odvetrávanie. Nezakrývajte vetracie otvory ani mriežku.

8/ Uistite sa, že cievky na zadnej strane nie sú zaprášené – chladnička v tom prípade musí pre štandardnú prevádzku spotrebovať viacej energie.

9/ Mriežky ventilátora udržujte vždy čisté.

10/ Čím nižšie je nastavenie teploty, tým vyššia je spotreba energie.

11/ Čím menej prázdneho miesta, tým lepšie bude chladnička a mraznička fungovať.

12/ Neumiestňujte spotrebič vedľa zdroja tepla, ako je rúra (kvôli teplu, ktoré generujú počas prevádzky), kúrenie alebo priame slnečné svetlo. V ideálnom prípade umiestnite spotrebič na chladné, tienisté miesto.

13/ Pravidelne kontrolujte či tesnenie dverí nie je prasknuté alebo uvoľnené – i to môže spôsobiť, že spotrebič spotrebuje viacej energie.