NEPRERUŠENO! Všetky objednávkdy okamžite expedujeme!
Menu

Produkty z oficiálnej
slovenskej distribúcie

HOTLINE 8 - 18 hod.
0948 911 777

Menu

S technológiou NoFrost od Liebherr odpadá starosť s odmrazovaním

Nebaví Vás neustále odmrazovať mrazničku? S nástupom moderných technológií Vám môže táto neobľúbená činnosť odpadnúť. Stačí, aby ste si zaobstarali mrazničku LIEBHERR disponujúcu technológiou NoFrost.

Ako táto technológia funguje? Para sa vždy kondenzuje na najchladnejších miestach, a rovnako to je aj vo vnútornom priestore mrazničky. Týmto miestom je výparník – potrubný systém, ktorým preteká chladiaca kvapalina. Pri starších mrazničkách prechádzali tieto trubky hliníkovými panelmi umiestnenými pod policami, a preto bolo potrebné priestor mrazničky pravidelne odmrazovať.

Pri využití technológie LIEBHERR NoFrost sú tieto trubky uschované v uzatvorenej jednotke hornej časti spotrebiča a studený vzduch je ventilátorom vertikálne rozvádzaný po celom vnútornom priestore. V prípade, že nevyužívate celý priestor mrazničky, zmenšíte ho vložením panelu Vario. Tým zmenšíte priestor, ktorý vyžaduje chladenie a znížite spotrebu energie. Z funkčných dôvodov však musia zostať vždy aspoň tri poličky nad Vario panelom funkčné.

Liebherr NoFrost

Samozrejme, že i v tomto prípade dochádza k namrazovaniu výparníka, o to sa však už postará snímač, ktorý reguluje úroveň ľadu a v prípade potreby spustí cyklus roztápania. Počas tej doby je ventilátor vypnutý a elektrický ohrievač začína ohrievať odparovacie trubky a rozmrazovať ľad, ktorý sa na nich vytvoril. Pýtate sa, čo sa stane s roztopenou vodou? Tá stečie do odtokového žliabku, ktorý je umiestnený pri kompresore na zadnej strane mrazničky. A nakoľko je kompresor vždy mierne zahriaty a skondenzovanej vody nie je toľko, tak sa postupne odparí.

Mraziaci priestor je s touto technológiou vždy bez ľadu, ani uskladnené potraviny sa nenamrazia a akékoľvek odmrazovanie sa stáva minulosťou.

V prípade, že Vás táto technológia zaujala, hľadajte spotrebiče, ktorých produktový kód obsahuje písmeno „N“ – napríklad LIEBHERR CNEF 5715 je kombinovaná chladnička, ktorá funkciou NoFrost disponuje.

LIEBHERR – kvalita v každom detaile…