NEPRERUŠENO! Všetky objednávkdy okamžite expedujeme!
Menu

Produkty z oficiálnej
slovenskej distribúcie

HOTLINE Po - Pá: 8 - 18 hod
0948 911 777

Menu

Môžu byť mrazničky LIEBHERR umiestnené v garáži?

V dnešnej dobe je viac ako kedykoľvek predtým vhodné mať doma o niečo väčšie zásoby jedla. Zaobstarať si mrazničku nie je žiadny problém – ponúka Vám ju každé elektro alebo celý rad internetových obchodov, ale potom prichádza otázka, kam s ňou…

Dôležitým parametrom v súvislosti s umiestnením mrazničky je jej klimatická trieda. Štandardne sa chladničky a mrazničky rozdeľujú do štyroch klimatických tried zohľadňujúcich okolitú teplotu v mieste umiestnenia: SN (+10 až +32 °C), N (+16 až +32 °C), ST (+18 až +38 °C), T (+18 až +43 °C). Väčšina výrobkov je zaradená hneď do niekoľkých tried zároveň. V tom prípade môže byť mraznička používaná pri okolitých teplotách zodpovedajúcich rozpätiu týchto tried a mala by byť pri nich schopná udržať nastavenú vnútornú teplotu.

Pokiaľ viete, že budete mať mrazničku umiestnenú v chladnej špajze alebo na nevykurovanej chodbe, mala by  spadať minimálne do kategórie SN, N. Pokiaľ chcete mrazničku umiestniť na ešte chladnejšie miesto, napríklad do pivnice alebo garáže, poobzerajte sa po označení LIEBHERR FrostProtect.  Mrazničky, ktoré sú konštruované s touto technológiou, môžu byť umiestnené i v chladnejšom prostredí, a to až do -15 °C. Mrazničku tak môže pokojne bez akýchkoľvek obáv umiestniť do nevykurovaných miestností ako je spomínaná garáž alebo  vonkajší skládok. I naďalej budú tieto zariadenia fungovať efektívne a bezproblémovo.

Informácia je vždy napísaná pri konkrétom modeli spotrebiča LIEBHERR, prípadne môžete kontaktovať našich vyškolených predajcov na ☎ 0948 911 777.

Liebherr FrostProtect