NEPRERUŠENO! Všetky objednávkdy okamžite expedujeme!
Menu

Produkty z oficiálnej
slovenskej distribúcie

HOTLINE Po - Pá: 8 - 18 hod
0948 911 777

Menu

Ako ušetriť na energiách

Hľadáte spôsob, ako pri vzrastajúcich cenách za energie ušetriť? Vhodná môže byť i výmena staršieho spotrebiča.

Na čo si pri výbere dať pozor?

Kľúčovým parametrom je energetická trieda. Od 1.3.2021 sú pre chladničky a mrazničky k dispozícii nové energetické štítky, na ktorých už nenájdete žiadne A++. Výrobky, ktoré doposiaľ spĺňali požiadavky existujúcej najlepšej triedy A+++, sa najnovšie ocitajú v kategórii B až C. Zmena však prebehla nielen pri značení samotných energetických tried, ale tiež pri ďalších hodnotách vychádzajúcich z rôznych základov výpočtu. Preto sa staré a nové štítky nedajú porovnávať, ani prevádzať. Cieľom „preštítkovania“ je okrem iného to, aby na niekoľko rokov dopredu vznikol priestor pre ešte úspornejšie produkty.

Zaujímavé sú tiež použité technológie. U mrazničiek je dobré venovať pozornosť automatickému odmrazovaniu. Vybrané modely mrazničiek LIEBHERR disponujú technológiou NoFrost, ktorá chráni mraziaci priestor pred nechcenou námrazou, tým vedie ku značným úsporám spotreby energie, a navyše šetrí váš čas. S touto technológiou totiž odpadá starosť s odmrazovaním. 

Pri využití technológie LIEBHERR NoFrost sú trubky výparníka schované v uzatvorenej jednotke v hornej časti spotrebiča. Studený vzduch je ventilátorom vertikálne rozvádzaný po celom vnútornom priestore a vzdušná vlhkosť je odvádzaná mimo úložného priestoru mrazničky. Potraviny i úložný priestor tak zostávajú vždy bez námrazy. Zároveň vďaka tejto technológii zostáva zachovaná nutričná hodnota zmrazených potravín.

Hoci bude obstarávacia cena spotrebiča vybaveného lepšou energetickou triedou a technológiou NoFrost o niečo drahšia, vo výsledku sa vám táto investícia počas niekoľko rokov vráti.

Ďalšie tipy, ako možno kontrolovať spotrebu energie sa dozviete v článku Viete, ako dodatočne znížiť spotrebu energie vašej chladničky?

 

Liebherr